Informace

28. března 2017 v 18:16 |  Informace
Zde jsou užitečné informace o hře:

základní informace:

Hra se odehrává na souostroví Nzuri (česky znamená Krásné). Hrajete za pokémona, který je divoký (na začátku). Živíte se tak, jak sami uznáte za vhodné (bobule nebo lov...). Jsou zde ale také trenéři a koordinátoři i chovatelé a ti se mohou pokusit vás chytit.

vývin

Většina pokémonů se vyvíjí. Pokud se nechcete vyvinout, můžete si vzít everstone. Pokud získáte určitý levl a nemáte everstone (případně použijete evoluční kámen), je vaší povinností to napsat do komentáře a přidat váš nový obrázek. Někteří pokémoni se ale vyvíjí pomocí výměny. To bude celkem těžké. Vy se musíte nechat chytit, přinutit trenéra, aby vás s někým vyměnil a potom mu můžete utéci. Samozřejmě utéci můžete i dříve.

trenéři:

Na souostroví se pohybují trenéři. Trenéři můžou přibývat, nebo ubývat (většinou spíše přibývají, ze souostroví moc neodchází) a samozřejmě mohou mít nové pokémony. Pokud napíšu, že jste potkali trenéra, buď napíšu, že o vás ještě neví, nebo že si vás nevšímá, nebo že vám něco řekl a nebo že zaútočil. Pokud bude zápas a vy prohrajete (trenér může hodit pokéball dřív, ale vy z něj můžete utéci) a trenér hodí pokéball, chytí vás. V tom případě budete napsáni jako jeho pokémon. Nebudete ale hrát za trenéra, co si vás chytil (můžete psát tréninky, jak s vámi zápasí, ale ne jak zápasí s někým jiným...). Jeden trenér vás může chytit nekonečné množství, takže to, že už chytil jednoho neznamená, že vás nechytí. Trenér vás může povolat do zápasu (o tom budete informováni), měli byste poslouchat, ale sami asi víte, že to není vždycky, že pokémon poslouchá. Trenér vás také může dát na černý trh, do útulku... A může být v nějakém týmu (hodném nebo zlém). Vy ale můžete trenérovi utéci. Jak?
1. Aby jste byli opět divocí, musíte rozbít svůj pokéball (který má většina trenérů téměř pořád u sebe.), nebo trenéra přemluvit.
2. Útěk se neodehraje v 10 ani méně větách. Na útěk, který má malou možnost, že se povede je většinou potřeba minimálně 20 řádků, jak chcete rozbít pokéball (trenér si ho nenechá rozbít samozřejmě.) a ještě minimálně 6 řádků, kde utečete. Kromě délky jde ale také o obsah. Když bude nádherný obsah a kratší délka, nevadí to. Stejně tak když je horší obsah, ale komentář je delší, nevadí to. Pokud se vám na poprvé útěk nepovede, můžete to zkusit znovu, ale nejdříve za dva týdny a bude to těžší(Trenér si může dát pozor, aby jste neutekli). Čím později od vašeho posledního útěku, tím lehčí bude pro vás útěk (ale nejlehčí je ten první). Pokéball musíte rozbít, ale trenér samozřejmě může povolat svého jiného pokémona a může na vás útočit. Jak bude trenér reagovat je na vás.
3. Druhá možnost útěku je, že napíšete kratší komentář, kde se pokusíte rozbít svůj pokéball a já odepíšu, co dělá trenér a útěk se odehraje v komentářích.
Toto se týká i útěku z útulku, černého trhu, ze skrýše týmu...

povaha

Trenéři i vy máte nějakou povahu. Pokuste se jí držet. Každý někdy udělá něco, co by normálně nedělal, ale pokud se změníte, napište do dotazů nebo sem svou novou povahu. Trenéři také mají povahu a té se zkuste držet když píšete útěk, boj...

smečky:

Můžete si založit smečku. Nebo se můžete přidat do nějaké již existující smečky. Jaká bude smečka určuje zakladatel, případně vůdce (původní vůdce je zkladatel). vaše smečka se samozřejmě nemusí jmenovat smečka... ale může to být stádo, hejno... Smečky mohou mít určité území, nebo mohou putovat. To pujtují všichni co jsou ve smečce, dá se ze smečky odejít (do komentáře napíšete, ýže jste to řekli vůdci a odešli jste).

ostatní pokémoni

S ostatními pokémony (NPC i hráči) můžete mluvit a skamarádit se, případně se nenávidět nebo vytvořit smečku...

NPC pokémoni: NPC musíte potkat. Potkání určuji já. Můžete s nimi tvořit smečku, můžete je ulovit... Jako normální pokémony.
hráči: Které hráče potkáte si určujete sami. Můžete mít více účtů, a pokud budete chtít, mohou vaši pokémoni bojovat o život, že budou moci zemřít. To ale záleží na hráčích. A je jasné, že když máte nějakého nepřítele a on je zrovna oslabený, asi se neotočíte a nepůjdete přes půl ostrova, kde jste byli před týdnem a nepotkáte ho náhodou. Trochu reálně prosím.

přechod z ostrovu na ostrov

vodní pokémoni tohle řešit nemusí. Přeplavou. Psychičtí se někteří dokáží teleportovat. V tom případě tohle také nemusí řešit. Ostatní se z ostrovu na ostrov dostanou buď Laprasím Převozem, nebo poprosí nějakého vodního NPC pokémona. A nebo vymyslí, jak se tam dostat.

den/noc + roční období

je to určováno podle reálného času:

roční období jsou jednoduché:
Jaro - 1. 3. - 31. 5.
Léto - 1. 6 - 31. 8.
Podzim - 1. 9. - 30. 11.
Zima - 1. 12. - 28. (29.) 2.

Den a noc je složitější:
V zimě je den kratší a v létě je kratší noc, takže (je to orientační, nemusí vždy být přesně na minutu):

Jaro - den - 5:30 - 19:30, noc - 19:31 - 5:29
Léto: den - 4:45 - 20:50, noc- 20:51-4:44
Podzim: den- 5:30 - 19:30, noc-19:31-5:29
Zima: den - 7:30 - 16:00, noc. 16:01-7:29
A podmínky (sníh...) přizpůsobte ročnímu období a ostrovu :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama